Dodavatel speciální techniky a služeb

Zabezpečení místností proti odposlechu

Zabezpečení místností proti odposlechu

Cílem tohoto zabezpečení je, aby zájmová místnost byla co nejlépe chráněna proti vzdálenému monitorování hovoru v místnosti a instalaci skryté monitorovací techniky. Pro tyto účely je třeba nainstalovat do místnosti speciální techniku, která tuto ochranu zajistí.

Pro zabránění odposlechu z obvodových stěn místnosti a tuhých rozvodů procházejících místností pomocí kontaktních či jehlových mikrofonů nebo laserem z okenních tabulek, jsme schopni nainstalovat generátory šumu SNG s převodníky TRN-2000 a akustickými piezoměniči. Účinnost instalovaných převodníků jsme schopni ověřit a seřídit kontrolním měřením frekvencí sejmutých na obvodových stěnách místností a okenních tabulkách. O tomto ověření vydáváme měřící zprávu.
Generátor SNG jsme schopni, na přání zákazníka, vybavit dálkovým ovládáním zapnutí a vypnutí.
Na ochranu proti vneseným odposlechovým prostředkům vysílajícím v radiovém pásmu instalujeme okamžitě po provedené OTP automatický paměťový přijímač MRA-5, nebo MRA-5Q. Pro větší objekty je vhodný sběrnicový systém s dálkovým dohledem nad jednotlivými přijímači z jednoho počítače. Sběrnicový systém QM5000 umožňuje zapojení až 32 jednotek MRA-5Q do objektové sítě. Jednotlivé přístroje lze dálkově ovládat, provádět a vyhodnocovat analýzu spektra, archivovat zvukové, kmitočtové i spektrální záznamy, provádět selektivní statistiky atd. QM5000 je optimálním řešením permanentní ochrany objektu. Z grafických výstupů systému QM5000 lze vyhodnotit i přítomnost jinak velmi obtížně identifikovatelných systémů jako spread spectrum, modifikace WiFi, DECT, GSM atd. Nově lze instalovat i systém QM5000, který pro vzdálený dohled využívá rozvod LAN.
V poslední době se velmi často využívá síť mobilních telefonů GSM k odposlechům zájmových místností. K tomuto účelu stačí vhodně upravený nebo naprogramovaný mobilní telefon. Telefonní síť GSM potom poskytuje prakticky neomezený přístup k hlasovým informacím z místnosti z kteréhokoli místa kde je signál GSM. Pro znemožnění tohoto druhu odposlechu instalujeme deaktivátory mobilních telefonů GSM. Telefon se potom chová, jako by neměl signál. Pro zamezení veškeré komunikace mobilními telefony je třeba instalovat deaktivátor na pásmo GSM a deaktivátor na pásmo UMTS.

V případě zájmu o kompletní zabezpečení místnosti proti odposlechu nás kontaktujte a my Vám vypracujeme návrh optimálního řešení a cenovou kalkulaci.


<< zpět

Copyright © 2002 - 2012 McRAI s.r.o.
Real application for internet